Reklama
Reklama

Dzień Fajczarzy za nami

fot. CSWLad
fot. CSWLad

W sobotę obchodzono Międzynarodowy Dzień Fajczarzy. Abu uczcić to wydarzenie w Poznaniu zorganizowano 9 mistrzostwa w paleniu fajki. W zmaganiach udział wzięło 37 osób. W tym cztery kobiety.

Z paleniem papierosów mamy do czynienia każdego dnia. Jeśli to nie my palimy, to palą ludzie na ulicach, w restauracjach i innych miejscach publicznych. Do rzadkości jednak należy widok osoby palącej prawdziwą fajkę. Wczoraj fajczarze obchodzili swój dzień. W Poznaniu zorganizowano więc IX otwarte mistrzostwa klubu kolekcjonerów fajek.

Udział w imprezie wzięło 37 osób. Choć fajkę kojarzy się raczej z mężczyznami, wśród rywalizujących znalazły się także 4 kobiety. Uczestnicy jednogłośnie przyznawali, że palenie fajki to doskonały sposób na relaks i zebranie myśli. Jak odbywa się konkurs? Wygrywa ten, kto najdłużej pali - tytoń podpala się tylko raz, przy pomocy dwóch zapałek.

Rekord świata w paleniu fajki należy do Gianfranco Ruscalla z Włoch. Mężczyzna nieprzerwanie palił tytoń przez 3 godziny 33 minuty i 6 sekund. Wczoraj rekordu pobić się nie udało.

Ci, którzy przygody z fajką jeszcze nie zaczęli, a chcieliby przekonać się na własnej skórze, a w zasadzie płucach, jak to jest - muszą się wyposażyć w niezbędne przedmioty. Za najprostszą fajkę zapłacimy około 60 złotych. Najdroższe kosztują nawet kilkanaście tysięcy... dolarów!

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro