Reklama
Reklama

Eksperyment na ludziach studentek ASP zakończony

Skończył się eksperyment prowadzony przez studentki ASP. Chciały sprawdzić, co dzieje się z człowiekiem podczas przymusowego odizolowania. Przez trzy dni nie mogły jeść, rozmawiać, czytać ani spać. Zadanie, które sobie postawiły, było częścią szerszego projektu "Żywoty świętych". W inny sposób, ale w podobnym celu eksperymentują także inni studenci ASP.

Studentki ASP nagrywały swój eksperyment na żywo kamerą. Przez cały czas mogły pić soki, herbatę, kawę lub wodę i wychodzić do ubikacji. Nie mogły jednak jeść, spać, rozmawiać ani czytać. Każda z nich miała prawo cały czas notować swoje spostrzeżenia.

- Trudno powiedzieć, czy wszystko poszło zgodnie z planem. Miałyśmy jakieś określone parametry tego eksperymentu i byłyśmy też ciekawe, co to może wywołać. Zasadniczo chciałyśmy wystawić się na taką próbę i zobaczyć jakie to może przynieść efekty. Myślę, że głód jakoś zniosłyśmy. Gorzej było z brakiem komunikacji. - relacjonowała w rozmowie z WTK jedna z uczestniczek eksperymentu.

- Niemożliwość rozmowy była jakby też niemożliwością zachowania jakiegoś poziomu adrenaliny, żeby można było tam funkcjonować przez cały czas. Więc jakby sprzeczność sama w sobie tych wszystkich elementów była poniekąd nęcąca. Była czymś po prostu do spróbowania. - dodała jej koleżanka.

"Żywoty świętych" to projekt, w ramach którego grupki studentów ASP dostały zadanie nawiązania do osoby któregoś świętego. Jeden z zespołów skupił się na dźwięku, nawiązując do postaci, która pod koniec życia straciła wzrok. Inni np. założyli swojemu świętemu profil na Facebook-u.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro