Reklama
Reklama

WOŚP: W Poznaniu spokojnie, bez zamieszek

Policjanci z całej Wielkopolski czuwali w niedzielę nad bezpieczeństwem wolontariuszy biorących udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze odnotowali trzy incydenty w województwie. W Poznaniu jeden z wolontariuszy jest podejrzany o kradzież pieniędzy z puszki. Policja zgodnie jednak twierdzi, że tegoroczny finał był bezpieczny.

Funkcjonariusze chcieli zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla kwestujących jak i samych uczestników. Policjanci czuwali już od samego rana. Jeszcze przed wyjściem wolontariuszy na ulice, ponownie przeszkolili wszystkich, którzy odpowiedzialni byli za puszki z pieniędzmi. Setki patroli monitorowały sytuację w miastach oraz okolicznych miasteczkach i wsiach.

Pomimo tak dużego zaangażowania, doszło do trzech incydentów. Napad na wolontariusza miał miejsce w Pile oraz Kaliszu. W obu przypadkach wandale wyrwali wolontariuszom puszki z rąk i uciekli.

W samym Poznaniu policjanci odnotowali próbę kradzieży pieniędzy z puszki. Zarejestrowany 33-letni wolontariusz miał otwartą puszkę. W jego kieszeni funkcjonariusze znaleźli 200 złotych. Sprawa jest wyjaśniania.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro