Reklama
Reklama

Jest klepisko rozjeżdżone przez samochody, będzie parking

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na Górczynie.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z firmą, która wybuduje parking u zbiegu ulic Górczyńskiej i Jarochowskiego na Górczynie. - Inwestycja będzie polegać na uporządkowaniu placu, który dziś jest klepiskiem rozjeżdżonym przez samochody. Projekt przewiduje wyznaczenie 34 miejsc postojowych, w tym dwóch dla osób z niepełnosprawnością. Nawierzchnia wykonana zostanie z przepuszczalnej kostki brukowej. Wjazd na parking odbywać się będzie od ulicy Jarochowskiego - podają drogowcy.

Do kupienia budynek w centrum miasta powiatowego przy szosie S5. Dwa piętra po 200 m, 2 skarbce bankowe w wysokich piwnicach, wielki strych do zagospodarowania, parking, garaż.
REKLAMA

W ramach prac powstaną też szerokie chodniki od Jarochowskiego i Górczyńskiej w stronę Kosynierskiej. A przy "zebrze" pojawią się maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku. Pojawią się oświetlenie i kanał technologiczny.

Prace mają potrwać 90 dni, a jesienią w pasach zieleni pojawi się nowa roślinność. Całość kosztować będzie 800 tysięcy złotych, z czego 210 tysięcy wykłada Rada Osiedla Górczyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
17.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro