Reklama

Aż siedem razy ujawniono narkotyki... w jeden weekend

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Tylko w jednym rejonie.

O swoich działaniach informują policjanci z Konina. "W piątek 14 czerwca w Koninie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w miejscu zamieszkania dwóch kobiet ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny o wadze 45,52g, substancję krystaliczną o wadze 111,19 g tabletki w ilości 37 sztuk o wadze 15 g. Kobiety zostały osadzone w policyjnym areszcie. Zaraz po tym, na tej samej ulicy konińscy kryminalni zatrzymali koleją osobę, która posiadała przy sobie substancję krystaliczną, jednak w dużo mniejszej ilości. Tego samego dnia w miejscowości Barczygłów policjanci ze Starego Miasta w trakcie legitymowania ujawnili posiadanie suszu roślinnego. Również 14 czerwca w Koninie dzielnicowi także podczas legitymowania zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancję krystaliczną" - relacjonuje mł. asp. Sylwia Król, oficer prasowy policji w Koninie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Podobne działania prowadzone były w sobotę, 15 czerwca. W Koninie policjanci Wydziału Patrolow-Interwencyjnego od samego rana zatrzymali mężczyznę, który posiadał susz roślinny, po południu natomiast zatrzymany został mężczyzna, który posiadał przy sobie substancję krystaliczną.

Ósma osoba wpadła w niedzielną noc. "Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kleczewie również ujawnili u mężczyzny substancję krystaliczną. Ten mężczyzna był jednak dużo odważniejszy, ponieważ będąc pod działaniem alkoholu i środków odurzających wsiadł za kierownicę Peugeota i doprowadził do zdarzenia z zaparkowanym pojazdem" - przekazuje rzeczniczka.

Wszystkie osoby odpowiedzą za swoje zachowanie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro