Reklama
Reklama

Zatrzaśnięta 2-latka w aucie na parkingu przy galerii handlowej. Wybito szybę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Interweniowali policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę w Luboniu. Do policjantów zadzwoniła zdenerwowana kobieta z informacją, że przy galerii handlowej przypadkowo doszło do zatrzaśnięcia jej 2-letniej córki w samochodzie. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie przy samochodzie zastali zaniepokojonych rodziców dziecka. Próbowali oni bezskutecznie dostać się do wnętrza pojazdu - tłumaczy Anna Klój z poznańskiej policji.

Na miejscu ustalono, że dziecko jest w aucie już kilkanaście minut. Pojazd stał na słońcu, a policzkach malucha pojawiły się już rumieńce. W środku temperatura rosła z każdą minutą. - Mundurowi zdecydowali się wybić szybę za pomocą pałki służbowej i już po chwili 2-latka znalazła się w objęciach rodziców. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało, nie potrzebowała pomocy medycznej. Ratunek policjantów przyszedł w samą porę - dodaje.

Sezon letni dopiero przed nami. Policja już teraz apelują o to, by nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach choćby na moment. - Zwróćmy uwagę również na to, gdzie zostawiamy kluczyki od pojazdu, a także pod żadnym pozorem nie dawajmy ich do zabawy dziecku. Chwila naszej nieuwagi może zakończyć się tragicznie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro