Reklama
Reklama

Koniec Galerii Malta: zamknięto nie tylko wjazdy na parking. Nie można korzystać z kładki nad ulicą Baraniaka!

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Mieszkańcy okolicy są oburzeni.

- Rozbiórka Malty rozbiórką, ale czy ktoś w ogóle poinformował mieszkańców okolicznych osiedli, że zamykają pieszo-rowerową kładkę??? To już przesada - napisała do nas Czytelniczka Anna. Do wiadomości dołączyła zdjęcie, na którym widać zamknięty dostęp do kładki. W ostatnim czasie korzystali z niej głównie mieszkańcy okolicznych bloków. Teraz będzie prowadzić na teren rozbiórki i dlatego dostęp do niej został zamknięty. Kładka ma zostać zachowana.

Kładka z mierzącym 40 metrów stalowym pylonem pojawiła się nad ulicą Baraniaka w 2008 roku za sprawą inwestora budującego Galerię Malta. Miała ułatwić dojście klientom z terenów położonych nad Jeziorem Maltańskim i na stałe wpisała się w krajobraz tej okolicy. Zaprojektował się Stanisław Sipiński.

Choć o tym, że Galeria Malta wkrótce zostanie rozebrana informujemy od miesięcy, a w tym tygodniu obiekt przestał już działać i został oficjalnie zamknięty, wciąż nie wiadomo, kiedy technicznie prace ruszą. Właściciel musi jeszcze dostać zgodę na usunięcie drzew i krzewów, o którą wnioskował. Tereny zielone już jednak ogrodzono płotem.

Próbowaliśmy ustalić więcej szczegółów w sprawie rozbiórki, ale firma, która będzie ją prowadzić, odmówiła nam udzielenia informacji. Prawdopodobnie rozbiórka będzie trwać do października przyszłego roku, co już podawaliśmy na epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro