Reklama
Reklama

Zabójca 5-letniego Maurycego z Łazarza zostaje w areszcie

fot. WTK
fot. WTK

Sąd odrzucił zażalenie na areszt.

Już w środę podawaliśmy, że w p piątek poznański Sąd Okręgowy rozpatrzy zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Zbysława C., 71-latka, który zabił 5-letniego Maurycego na Łazarzu. Zażalenie złożył obrońca mężczyzny.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak informuje Radio Poznań, sąd podjął decyzję w tej sprawie. 71-latek zostaje w areszcie. Wskazano, że grozi mu wysoka kara, a na wolności mógłby ponownie popełnić taki czyn, a dodatkowo mógłby wpływać na zeznania świadków.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło przed miesiącem na Łazarzu. Do grupy przedszkolaków idących na wycieczkę podbiegł 71-letni Zbysław C. i ranił nożem 5-letniego Maurycego, mimo poświęcenia wielu ratowników medycznych i lekarzy, chłopca nie udało się uratować. Ponieważ Zbysław C. po ataku trafił do szpitala, przesłuchano go dopiero kilka dni później. W trakcie przesłuchania powiedział, że nie pamięta przebiegu tragedii. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przed przesłuchaniem biegli psychiatrzy orzekli, że jest on zdolny do uczestniczenia w działaniach prokuratury.

71-letni Zbysław C. przebywa na oddziale szpitalnym poznańskiego aresztu. Wiadomo, że wcześniej leczył się neurologicznie. Miał mieć zaburzenia somatyczno-psychiczne. Już wcześniej, zaocznie, mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa. Grozi mu za to dożywocie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro