Reklama
Reklama

Strzały i śmierć dwóch osób w centrum Poznania. Prokuratura zakończyła śledztwo

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Oba zostały umorzone.

Tragedia rozegrała się w 16 lipca na ulicy Święty Marcin. Mikołaj B. na oczach swojej byłej partnerki zastrzelił jej narzeczonego, a następnie popełnił samobójstwo. Prokuratura prowadziła w tej sprawie dwa śledztwa. Jedno w przedmiocie zabójstwa, a drugie w przedmiocie doprowadzenia do samobójstwa.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Dziś do sprawy wraca Radio Poznań. "Prokuratura prowadziła dwa odrębne postępowania. Śledztwo w sprawie zabójstwa zostało umorzone, bo sprawca zmarł" - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

"W zakresie postępowania dotyczącego namowy bądź udzielenia pomocy w popełnieniu samobójstwa, również zapadła decyzja o umorzeniu. W sprawie nie stwierdzono jakichkolwiek oznak ani tym bardziej dowodów mogących wskazywać, że ktokolwiek namawiał sprawcę do popełnienia samobójstwa. Pistolet, którym się posłużył, był jego własnością i został legalnie kupiony, podobnie, jak amunicja"- dodaje.

Motyw sprawcy pozostał nieustalony w związku z jego śmiercią. Od początku mówiono o nieszczęśliwej miłości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro