Reklama
Reklama

Pobił i okradł kierowcę przewożącego ludzi na aplikację. Na tym nie skończył

fot. policja
fot. policja

W Poznaniu.

25 sierpnia, w piątkową noc, do policjantów z poznańskiej Północy zgłosił się mężczyzna, który został zaatakowany na Wilczaku. - Mundurowi od razu pojechali na miejsce i ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że pokrzywdzonym jest osoba, która świadczyła nieodpłatnie przewóz osób za pomocą aplikacji. Z relacji policjantów wynikało, że kurs rozpoczął się na ulicy Naramowickiej. To właśnie tam, do pojazdu kierowcy wsiadł klient i poprosił o przejazd na ulicę Wilczak. Kiedy dotarli pod wskazany adres, mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie pieniędzy, więc pójdzie do mieszkania i po chwili wróci z gotówką. Tak też się stało. Jednak po powrocie zamiast rozliczenia się za wykonaną usługę, napastnik otworzył drzwi od strony kierowcy i uderzył go pięścią w twarz oraz ukradł dwa telefony komórkowe, po czym uciekł - wyjaśnia Marta Mróz z policji.

Już w sobotę policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w okolicy. Okazało się, że mieszka tam sprawca rozboju. Ale nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się feralnej nocy. - Policjanci ustalili, że 32-latek wracając nocą do mieszkania uszkodził pojazd zaparkowany przy drodze w ten sposób, że wybił tylną szybę - dodaje.

32-latek będzie odpowiadać za dokonanie rozboju w warunkach multirecydywy i uszkodzenie auta w warunkach recydywy. Mężczyzna jest już w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro