Reklama
Reklama

Poznańska firma top 1 w rankingu Forbesa

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Chodzi o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

Żabka zajęła pierwsze miejsce w rankingu firm, które w najbardziej innowacyjny sposób wykorzystują rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Innowacyjność jest kluczowym elementem rozwoju sieci, dlatego Żabka nadal przechodzi transformację cyfrową, na którą składa się cały ekosystem rozwiązań technologicznych funkcjonujących w obszarze zarządzania sklepami, asortymentem, BIG DATA, sztucznej inteligencji, jak również aplikacji mobilnych. Dzięki obecności czterech dużych działów cyfrowych w strukturach Żabki, nowe rozwiązania dla klientów oparte na technologii cyfrowej są wdrażane co kilka miesięcy. To daje polskiej sieci convenience pozycję wśród najbardziej zaawansowanych technologicznie sieci handlowych na świecie" - informuje biuro prasowe Żabki.

Jak podkreślono, technologie AI/ML w Żabce obecne są w wielu miejscach działalności, np. w obszarze klienta, w którym pomagają dobierać dostosowaną do niego, optymalną ofertę, przez obszar franczyzobiorcy, którego wspierają w procesie zamówienia i dbają o optymalne zatowarowanie. Jednak najbardziej rozpoznawalnym na świecie innowacyjnym projektem jest Żabka Nano, czyli największa sieć sklepów autonomicznych w Europie. "To unikalne w skali świata przedsięwzięcie, które jest połączeniem sklepu fizycznego z cyfrowym. Wstęp do placówki możliwy jest przy wykorzystaniu dowolnej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay" - przypominają przedstawiciele poznańskiej firmy.

Pierwszy sklep Żabka Nano powstał w czerwcu 2021 roku w Poznaniu, obecnie w całej Polsce jest już ponad 60 placówek.

"Ranking najbardziej innowacyjnych polskich firm wykorzystujących AI" przygotowała i opracowała polska redakcja miesięcznika "Forbes". Żabka zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu, otrzymując 60 punktów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro