Reklama
Reklama

Setki zużytych strzykawek w niewielkim kanale pod Mosiną

fot. Gazeta Mosińsko-Puszczykowska
fot. Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Znalazł je mieszkaniec podczas spaceru.

O sprawie napisała Gazeta Mosińsko-Puszczykowska. Jeden z mieszkańców Drużyny w środę wybrał się na spacer wzdłuż Kanału Olszynka w rejonie wsi Borkowice. Jego oczom ukazały się setki zużytych strzykawek pływających w kanale. Z pobieżnych szacunków mieszkańca wynika, że strzykawek mogły być nawet 2 tysiące. Część z nich, wykonanych ze szkła, jest zatopiona.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Lokalna gazeta próbuje uzyskać informacje od służb w tej sprawie. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że odpady medyczne - jak właśnie zużyte strzykawki, muszą być utylizowane we właściwy sposób. Porzucone w kanale stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale też dla przyrody i mieszkających tam zwierząt.

- Pochodzenie tego odpadu jest zagadkowe, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą one pochodzić z dużych hodowli zwierząt. Jest to zatem sprawa, która wymaga pilnej interwencji władz, aby zapobiec podobnym zanieczyszczeniom w przyszłości - podaje Gazeta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro