Reklama
Reklama

Mieszkańcy wielkopolskiego miasta mają płacić jeszcze więcej za ciepło. Burmistrz interweniuje w UOKiK

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Chodzi o Wągrowiec.

Jak podaje oknonawagrowiec.pl, od najbliższej soboty Veolia Wągrowiec podnosi opłaty za ogrzewanie w mieście. Burmistrz miasta, Jarosław Berendt przyznaje, że jego zdaniem jest to nadużywanie pozycji dominującej spółki. - Działalność ta prowadzi do zawyżonych cen za energię cieplną dla odbiorcy końcowego - podkreśla burmistrz w piśmie, jakie wystosował do szefa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O ile rosną ceny? Od soboty mieszkańcy mają płacić za ciepło już nie 301,78 zł/GJ/netto, a aż 316,81 zł/GJ/netto. Koszty wzrosną w przypadku mieszkańców SM w Wągrowcu, ale też miejskich spółek i jednostek, w tym lokalnego aquaparku.

- Mając na uwadze powyższe, uważam, że polityka taryfowa stosowana przez przedsiębiorstwo Veolia Wągrowiec Sp. z o.o. prowadzi do zawyżonych cen za energię cieplną dla odbiorcy końcowego (...). Jest oczywistym, że na tym procederze zarabia Veolia Polska S.A., a klient końcowy jest zmuszony do pokrycia tej marży, czyli różnicy cenowej na paliwie - zauważa Berendt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro