Reklama

Wolontariusze z Poznania ostrzelani w Ukrainie, jeden w stanie ciężkim

Pojazd, którym jechali wolontariusze | fot. Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko / TT
Pojazd, którym jechali wolontariusze | fot. Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko / TT

Ucierpieli w wyniku działania Rosjan.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dwaj wolontariusze, którzy ucierpieli na wschodzie Ukrainy to mieszkańcy Poznania. Bus, którym poruszało się kilka osób, ostrzelano w czwartek w rejonie miejscowości Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Ucierpiało sześć osób, w tym dwóch Polaków - poznaniaków. Jeden z nich jest w stanie ciężkim. Informacje pochodzą od przedstawiciela polskiej inicjatywy pomocowej Nehemiasz. Wiadomo, że to był 22 wyjazd tej organizacji z pomocą z Polski do Ukrainy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Poważnie ranny Polak znajduje się w szpitalu w mieście Dnipro. Już wiadomo, że czynione są starania, by trafił do szpitala w Polsce. - Wolontariusz polski ranny podczas rosyjskiego ostrzału na Ukrainie. Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej jest w stałym kontakcie z lekarzami ze szpitala, w którym przebywa ranny. Odwiedził go wiceszef ZPHM. Zgodnie z decyzją Mateusza Morawieckiego, jak tylko będzie to możliwe, ZPHM przetransportuje rannego do Polski na dalsze leczenie - napisał na Twitterze minister w KPRM Michał Dworczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
84.53 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro