Reklama

Miał przy sobie w lesie prawie 80 pocisków amunicji niewiadomego pochodzenia. Zaskakujące wytłumaczenie mężczyzny

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Magdalenaszpunt/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Magdalenaszpunt/pixabay.com

W niedzielę straż leśna zatrzymała mężczyznę w lesie w pobliżu Leszna.

Straż Leśna Nadleśnictwa Karczma Borowa oraz leszczyński posterunek Państwowej Straży Łowieckiej sprawdzały w lesie miejsca składowania drewna z wyrębu. Służby zauważyły podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak podało leszno24.pl, patrol był uprawniony do skontrolowania tej osoby. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie 77 sztuk amunicji niewiadomego pochodzenia. Na miejsce wezwano policję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Mężczyzna powiedział strażnikom, że 77 sztuk amunicji znalazł w lesie tydzień temu wcześniej i przyjechał, by ją zabrać - podaje leszno24.pl

Policja zabrała podejrzanego do komendy w Lesznie, tam mężczyzna złożył zeznania.

Amunicję zabezpieczono i wysłano do biegłego, który ma oszacować, czy znajdował się w niej proch i czy nadawała się do użytku. Od opinii biegłego zależy, czy 34-latkowi zostanie postawiony zarzut.

Leszczyński portal przypomina, że zgodnie z prawem osoba, która znajdzie amunicję, musi o tym powiadomić odpowiednie organy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro