Reklama
Reklama

Mając 3 promile wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy. Podróż skończył na budynku mieszkalnym

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w powiecie wolsztyńskim.

Ze zgłoszenia, które wpłynęło do policjantów wynikało, że kierowca forda transita poruszając się po ulicy Głównej w Żodyniu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dom. - Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierującym pojazdem był 36-letni mieszkaniec Kębłowa. Mężczyzna pomimo znacznych uszkodzeń samochodu, którym się poruszał, sam nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uszkodzenia elewacji budynku w dużej mierze zneutralizował znajdujący się przed nim betonowy element, który przejął na siebie energię rozpędzonego pojazdu - informuje wolsztyńska policja.

Szybko okazało się, że kierowca nie jest trzeźwy. - Późniejsze badanie przeprowadzone po doprowadzeniu go do KPP w Wolsztynie nie pozostawiło w tej sferze żadnych wątpliwości. Alkotest wskazał 1,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,94 promila w organizmie).

Na tym nie koniec. Na komendzie okazało się także, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a miesiąc wcześniej także wsiadł za kierownicę samochodu i został przyłapany przez policję.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro