Reklama
Reklama

Tragiczny finał poszukiwań pacjentki "Dziekanki". Znaleziono ją nieprzytomną z obrażeniami ciała

fot. Daria Bielienkov / Szpital Dziekanka

Kobieta zmarła w szpitalu.

O zdarzeniu informuje portal Gniezno24.com. Służby zgłoszenie o zdarzeniu otrzymały w poniedziałek. Okazało się, że z jednego z oddziałów Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" oddaliła się pacjentka.

27-latka została odnaleziona około godziny 19:30 w rejonie ul. Orzeszkowej. Jak ustalili dziennikarze lokalnego portalu, leżała na terenie zielonym niedaleko bloków. Miała liczne obrażenia ciała i była nieprzytomna. We wtorek zmarła w szpitalu.

Ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań. Okoliczności jej śmierci będą znane po wykonaniu sekcji zwłok. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Sprawdzane jest również, jak kobieta mogła opuścić oddział, niezauważona przez nikogo z personelu.

Dziennikarzom "Głosu Wielkopolskiego" udało się porozmawiać z jedną z pielęgniarek. "Oddział 18 to oddział leczenia nerwic. Jest tam mało personelu, nie ma tam lekarza, a psychologowie. Prędzej czy później musiało dojść do tragedii" - mówiła kobieta i dodała, że pacjenci z zaburzeniami psychicznymi powinni być pod stałą opieką lekarską. Dodała, że w obiekcie powinna też być ochrona.

Przedstawiciele gazety próbowali też porozmawiać z dyrektorem placówki. Wszelkie formy kontaktu dziś się nie powiodły.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
28.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro