Reklama
Reklama

Po Halloween zostały jajka na klatkach schodowych i obsmarowane masłem klamki

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisali do nas mieszkańcy os. Piastowskiego.

W poniedziałek dzieci i młodzież hucznie obchodziła amerykański zwyczaj Halloween, który wiąże się z przebieraniem w upiory i zbieraniem cukierków. Dzieci pukając do drzwi mieszkań pytają, co ich właściciele wybierają, cukierek, czy psikus. Tych drugich było w Poznaniu zdecydowanie więcej. Zdarzało się, że ten, kto nie zdążył otworzyć drzwi, musiał liczyć się z ich dewastacją, o czym pisaliśmy tutaj.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Po naszej publikacji odezwały się do nas kolejne, poszkodowane przez psikusy osoby. Jedną z nich jest Czytelniczka Ania, która wiadomość przesłała do nas we wtorek po godzinie 7:00 - Halloween Na os. Piastowskim wygląda tak, że obsmarowano ludziom klamki od drzwi pastą do zębów. Niestety ta "zabawa" idzie w zdecydowanie złym kierunku. Dzieci pukały do wszystkich drzwi, nie tylko do przystrojonych. Robiły ogromny hałas na klatce schodowej. Proszę o apel do rodziców, aby tego dnia ich pociechy bawiły się inaczej.

Halloween ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Głosy są podzielone, Internauci komentując amerykański zwyczaj wspominają o dobrej zabawie - Co w tym złego? Dzieci bawią się w ten sposób tylko raz w roku. Lepiej taka zabawa niż siedzenie przed komputerem - napisała Internautka pod jednym z artykułów. Inni z kolei do zwyczaju podchodzą w bardziej krytyczny sposób - Nie mam nic przeciwko przebierankom i zabawom halloweenowym, ale ten "cukierek albo psikus" podchodzi pod wymuszenie rozbójnicze i trzeba z tym skończyć - napisał forumowicz pod naszym artykułem.Czy uważasz, że psikusy podczas Halloween, to zabawa, do której mają prawo dzieci?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro