Reklama

Lokatorzy dostali dodatek węglowy, spółdzielnia poprosiła, by go jej oddali

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Nietypowa prośba rozzłościła mieszkańców.

Nietypową sytuacją opisuje asta24.pl. Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej w Lipce pod Złotowem na początku miesiąca dostali informację o podwyżce opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę. Okazało się, że opłaty poszły w górę o około 100 procent. W tym samym piśmie spółdzielnia poprosiła mieszkańców, by oddali spółdzielni pieniądze z dodatku węglowego, co mocno zdenerwowało część mieszkańców.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak wyjaśnił w rozmowie z Asta TV prezes spółdzielni Franciszek Bełka, była to jedynie prośba, a nie nakaz. Pieniądze od mieszkańców miały zostać przeznaczone na obniżenie czynszu i zakup węgla. - Może to nie był najlepszy pomysł, ale już od nikogo nie wymagamy, żeby wpłacił. To była tylko prośba - zapewnia.

Mieszkańcy tych samych bloków skarżą się na to, że w mieszkaniach jest chłodno. Prezes odpowiada, że w tej sprawie zdania są podzielone, bo część lokatorów przy stosunkowo wysokich temperaturach na zewnątrz nie oczekuje, by w mieszkaniu grzały grzejniki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro