Reklama
Reklama

Seria włamań na Żegrzu. Złodzieje sprawdzali mieszkania dronem, a na wycieraczkach zostawiali... odchody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

O tym, że m.in. na osiedlu Orła Białego dochodzi do włamań do mieszkań informowaliśmy już miesiąc temu.

Z relacji naszych Czytelników wynikało, że do włamań dochodziło w godzinach przedpołudniowych. - Bez finezji, najpierw telefon na domofon, potem bezpośrednio do drzwi, następnie wyłamywanie łomem lub czymś innym zamków do mieszkań - opisywał jeden z mieszkańców. Mieli to być mężczyźni ze wschodnim akcentem. Policja potwierdza, że otrzymała kilka zgłoszeń z osiedla, a ginęły głównie gotówka i biżuteria.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Głos Wielkopolski ustalił, że policjanci zatrzymali dwie osoby, które mogły mieć związek z tymi włamaniami. To obcokrajowcy, którym postawiono już zarzuty i trafili do aresztu na 3 miesiące. Mieszkańcy twierdzą, że po zatrzymaniu tych osób włamania ustały.

Jak działali włamywacze? Przede wszystkim sprawdzali, czy mieszkańcy są w domu. Potrafili załatwiać się przy drzwiach mieszkania. Jeśli nikt tego nie sprzątał przez pewien czas zakładali, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Potrafili przestawiać wycieraczki, zostawiać cukierki i monety na wycieraczkach czekają na reakcję. Jej brak ponownie oznaczał, że można się włamywać. Z ustaleń gazety wynika także, że mieli używać dronów, nawet z noktowizorem, by sprawdzać, co jest w mieszkaniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro