Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek polskich pielgrzymów w Chorwacji: 4 osoby wróciły do kraju

fot. Marcin Przydacz / TT
fot. Marcin Przydacz / TT

Do wypadku doszło w sobotę rano.

Do Zagrzebia w sobotę po południu udał się m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy. Wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji. Pozostali pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia - informował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wiadomo, że poszkodowani wylądowali bezpiecznie w Warszawie. Zostali przetransportowani rządowym samolotem. Misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie. Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów - poinformował na TT wiceszef MSZ Marcin Przydacz.Do tragicznego wypadku doszło w sobotę rano na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. Autobusem podróżowali pielgrzymi zmierzający do Medjugorie. Wśród nich była grupa wiernych z Wielkopolski. Jak informował wczoraj portal lm.pl - dwie ofiary to pielgrzymi z grupy konińskiej.

W wypadku zginęło 12 osób, 32 zostały ranne. 28 osób nadal przebywa w chorwackich szpitalach. Stan 19 z nich nadal oceniany jest jako ciężki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro