Reklama
Reklama

Gromada dzieci "bawi się" na płachcie chroniącej piaskownicę przed słońcem. Obok siedzą rodzice

fot. Piotr
fot. Piotr

Taki obrazek można było podziwiać na placu zabaw na terenie osiedla Rusa.

Zdjęcia przesłała do nas Czytelniczka w sobotę. - Tak się bawią dzieci pod czujnym okiem rodziców na os. Rusa niszcząc baldachim chroniący przed słońcem - napisała. Wcześniej problem opisano na facebookowej grupie Lecha Czecha Rusa. - Czy naprawdę dożyliśmy czasów, w których jeśli przy nieskomplikowanym przedmiocie użyteczności publicznej, jakim jest baldachim osłaniający od słońca dzieci w piaskownicy, nie zostanie powieszona 3-stronnicowa instrukcja obsługi, zakazów itp., to nikt nie wpadnie sam na to, że notorycznie kładące się na nim "bombelki", na których ciężar owy baldachim nie został z pewnością przeliczony, to z pewnością (cytując klasyka) To Je@#nie! - napisał Piotr, mieszkaniec osiedla. - I o ile do samych "bombelków" pretensji mieć większych nie można, to już do obserwujących to bezrefleksyjnie rodziców OWSZEM! Mam tylko nadzieję, że ten post, pomimo iż oparty o zdania wielokrotnie złożone, zostanie odebrany pozytywnie, zrozumiany i pozwoli na odrobinę refleksji oraz zmianę zachowań w przyszłości u współużytkujących nasz uroczy plac zabaw, a niebezpośrednio "wezwani do tablicy" rodzice pojawią się w naszej, osiedlowej Administracji w celu partycypacji w kosztach naprawy baldachimu - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Julia Tritt ze spółdzielni Osiedle Młodych wyjaśnia, że materiał, który miał chronić dzieci bawiące się na placach zabaw przed słońcem, został już zdjęty po nieodpowiednim użytkowaniu. - Przed montażem zostały wywieszone stosowne komunikaty z prośbą o użytkowanie urządzeń zabawowych i wyposażenia placów zabaw zgodnie z przeznaczeniem. Niestety jak widać, nie przyniosło to efektu. Przesłane zdjęcia są przykre, zwłaszcza, że widać na nich, że obok stali rodzice, którzy przyzwolili dzieciom na takie zachowanie - mówi. - Place zabaw są ogólnodostępne, mają służyć wszystkim mieszkańcom, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o infrastrukturę wokół budynków, zwłaszcza, że każda naprawa to kolejny koszt, który jest niepotrzebnie ponoszony - dodaje.

Jak podkreśla Tritt, Kierownictwo Osiedla będzie starało się odtworzyć konstrukcję z nadzieją, że nikt jej nie zniszczy. Niestety, ale podobny los spotkał konstrukcję na drugim placu zabaw na terenie tego samego osiedla - w pobliżu deski z Tetrisem. Ona także została zniszczona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro