Reklama
Reklama

21-latek podróż wrakiem zakończył na drzewie. Był pijany

fot. policja
fot. policja

Policjantów we wtorek wieczorem wezwano do Barłożni Gościeszyńskiej w powiecie wolsztyńskim.

Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca hondy civic uderzył w przydrożne drzewo, po czym auto się zapaliło. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce odkryli, że sytuacja wyglądała nieco inaczej. - Kierujący pojazdem 21-letni mieszkaniec Barłożni Gościeszyńskiej uderzył w skarpę ziemi i zakończył swą jazdę obok przydrożnego drzewa. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna, był w znacznym stopniu zdekompletowany i jak wykazały późniejsze ustalenia niedopuszczony do ruchu - podaje wolsztyńska policja. Rzeczywiście mógł sprawiać wrażenie spalonego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci szybko zaczęli podejrzewać, że młody kierowca jest pijany. - Potwierdziło to badanie alkotestem, które wykazało 1,81 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo została pobrana mu krew do badań.

Alkohol nie był jego jedynym problemem. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Już wcześniej prawo jazdy zabrano mu za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia. - Dodatkowo za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez ważnego ubezpieczenia OC mężczyzna może zostać ukarany opłatą w wysokości do 6 020 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
65.08 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro