Reklama
Reklama

Kolejne wraki zniknęły z poznańskich ulic. Zwolniły się miejsca postojowe

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Tylko w poniedziałek odholowano osiem nieużywanych pojazdów, które blokowały miejsca parkingowe i szpeciły okolicę.

Dzięki działaniom strażników miejskich obecnie udało się zwolnić miejsca postojowe z ul. - ul. Orlej, św. Michała, Mogileńskiej, św. Rocha, os. Oświecenia i Czecha i z ul. Sandomierskiej oraz Borowikowej.

Od początku roku do końca kwietnia strażnicy miejscy wydali 88 dyspozycji odholowania aut, które od dłuższego czasu nie były używane lub zostały porzucone. Z kolei 236 aut usuniętych zostało przez właścicieli, których wcześniej udało się ustalić.

Wraki to nadal jeden z problemów większych miast w Polsce, także w Poznaniu. Niestety ich usunięcie była długim i czasochłonnym procesem. Wszystko zaczyna się od oceny stanu pojazdu pod kątem zakwalifikowania go jako wrak - informują strażnicy miejscy.

Następnie ustalany jest właściciel pojazdu i tutaj pomocni okazują się okoliczni mieszkańcy, ale zwykle wykorzystuje się dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Gdy jest on ustalony, zostaje zobowiązany do usunięcia samochodu poprzez przekazanie go do stacji demontażu pojazdów - dodają.

Zdarza się jednak, że informacje w systemie nie są aktualne i nie jest możliwe ustalenie obecnego właściciela pojazdu. W takiej sytuacji, na pisemny wniosek zarządcy drogi, strażnik zleca odholowanie pojazdu na parking strzeżony, ale tylko, gdy samochód stoi w pasie drogi, w innym przypadku jest to niemożliwe, bo nie obowiązują wtedy przepisy prawa o ruchu drogowym - tłumaczą.

Porzucone pojazdy można zgłaszać telefonicznie do straży miejskiej (986), mailem na [email protected] lub poprzez formularz na stronie internetowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Tak ciepłego dnia w październiku nie było w Polsce od blisko 60 lat! Mamy rekord!
26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
9.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro