Reklama
Reklama

Koniec ferii w Wielkopolsce

Dwa tygodnie bez sprawdzianów i wywoływania do tablicy właśnie dobiegają końca. Do kolejnej przerwy w nauce uczniowie poznańskich szkół muszą wytrzymać w szkolnych ławkach półtorej miesiąca - Wielkanoc wypada 12 kwietnia.

Koniec z beztroskim leniuchowaniem, późnym wstawaniem, wolnością od obowiązków szkolnych i z innymi przywilejami, które spotykają wszystkich uczniów podczas zimowych ferii. A te w tym roku wydają się być wyjątkowo udane. Nie dość, że w ferie młodzi poznaniacy mogli cieszyć się ze śniegu, to i innych atrakcji dla najmłodszych nie brakowało. Zabawy muzyczne, plastyczne, czy przedstawienia teatralne przygotowało m.in. Centrum Kultury Zamek. W tegorocznej akcji zima w zamku wzięło udział 2 tysiące uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. ajwiększym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z garncarstwa. Chętnych było zdecydowanie więcej niż wolnych miejsc.

Na brak zainteresowania nie mógł narzekać także Teatr Animacji. Wystawiany tam spektakl pt. Moje nie moje, podobał się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Spektakl ten zrobił w tym roku prawdziwą furorę.

Oprócz zamku, dzieci wolny czas mogły spędzić także w osiedlowych domach kultury. Jeden z nich - centrum Krąg z poznańskiego Łazarza, zorganizowało m.in. wycieczki po mieście i wizytę w muzeach.

Ferie już oficjalnie się zakończyły. To ostatni weekend bez nauki. Jest to tez czas powrotów zarówno dzieci z obozów jak i całych rodzin z urlopów zimowych. Policja apeluje - a my przyłączamy się do tego apelu - o szczególną ostrożność na drogach, zdjęcie nogi z gazu oraz wysoką kulturę w stosunku do innych kierowców. O bezpieczeństwo dbać będzie wielkopolska drogówka, która zapowiedziała zwiększone kontrole na terenie województwa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro