Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie strzelnicami w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. AntoineLanz / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. AntoineLanz / pixabay.com

Frekwencja wzrosła nawet pięciokrotnie.

Wszystko za sprawą agresji Rosji na Ukrainę. Jak opisuje Rzeczpospolita, zainteresowanie odbyciem treningu ze strzelania na strzelnicach jest ogromne. Na terenie Dolnego Śląska i w Warszawie zdarza się, że jednego dnia na trening chce przyjść nawet 300 osób. Przed wojną w Ukrainie było to najwyżej kilkadziesiąt osób dziennie. Konieczne było wydłużenie godzin działania strzelnic i obecnie niektóre pracują już przez 18 godzin dziennie. Oczekiwanie na wolny termin trwać może nawet ponad tydzień.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ile kosztuje strzelanie na strzelnicy? Płacimy za wykorzystane naboje. Od 2,5 złotego do nawet 5 złotych za sztukę w zależności od rodzaju broni. Debiutant zaczynający przygodę z bronią może zużyć podczas treningu 30 - 40 nabojów, ale bardziej zaawansowany strzelec potrafi w godzinę wykorzystać 100 nabojów i więcej, a to już konkretny wydatek.

Rzeczpospolita zwraca jednak uwagę, że dziś na strzelnicach nie ma szans na strzelanie "serią". Wszystko przez braki w zapasach amunicji. Mnóstwo amunicji trafia obecnie do Ukrainy, pozostałe państwa także uzupełniają zapasy, dlatego prywatne firmy, jak strzelnice, mają problemy ze zdobyciem amunicji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro