Reklama
Reklama

Ataki na Charków. Ostrzelano budynek władz miejskich

fot. Nexta / TT

Bardzo niespokojny wtorek w Charkowie.

Charków to drugie co do wielkości miasto w Ukrainie i miasto partnerskie Poznania. Już w poniedziałek przypomniał o tym Jacek Jaśkowiak. - Charków [...] bohatersko broni się przed atakiem rosyjskiego agresora. Latem spotkaliśmy się tam z kandydującym na mera Ihorem Terehovem, w marcu mieliśmy gościć go w Poznaniu. Dziś udało nam się porozmawiać przez telefon. W tle słychać było wybuchy. Poprosiłem o listę najpotrzebniejszych rzeczy, które zakupimy i we współpracy ze stroną rządową zorganizujemy ich transport do Charkowa - napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

Niestety we wtorek z Charkowa w świat płyną tragiczne informacje. Rano Rosjanie ostrzelali główny plac Charkowa - plac Swobody, przy którym swoją siedzibę mają lokalne władze. Ukraińska Prawda podała, że w chwili ataku rakietowego w tym rejonie przebywało dużo ludzi i samochodów. Nie podano dotąd informacji o ewentualnych ofiarach. Wiadomo natomiast, że zniszczenia są duże.


  • Aktualizacja
    wtorek, 1.03.2022 r., godz. 09.21
    Aktualizacja
    wtorek, 1.03.2022 r., godz. 09.21
    Z najnowszych informacji wynika, że pociski uszkodziły nie tylko siedzibę lokalnych władz, ale też m.in. filharmonię oraz jedno z osiedli. Akcja ratunkowa jeszcze się nie rozpoczęła, ponieważ ostrzał trwa.
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro