Reklama

Nie żyje Wojciech Kalwat. Od lat związany był z Teatrem Polskim w Poznaniu

fot. Teatr Polski
fot. Teatr Polski

Aktor zmarł po długiej chorobie.

- Dziś dotarła do nas smutna wiadomość - po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Kalwat. "Trzeba się w życiu cieszyć ze wszystkiego - również z drobiazgów - mówił w rozmowie nagranej podczas pandemii. - Mi radość sprawia to, że żona budzi się uśmiechnięta. I jeszcze cieszę się, że w tych ciężkich czasach moja rodzina sprawdziła się na 100% i wiem, że gdyby coś się złego stało mamy z Teresą (Kwiatkowską - żoną aktora) na kogo liczyć". Serdeczne wyrazy wsparcia i współczucia kierujemy do Teresy Kwiatkowskiej, żony i towarzyszki Pana Wojtka - poinformował Teatr Polski w Poznaniu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wojciech Kalwat miał 71 lat. Ukończył Wydział Lalkarski PWST w Krakowie. Najpierw pracował w teatrze w Wałbrzychu, następnie w Płocku i Bydgoszczy, by w 2004 roku zacząć pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu. Poza graniem na scenie teatralnej występował też w serialach i filmach. Epizodycznie pojawiał się chociażby w "Wiedźminie", "Pierwszej Miłości", "Świecie według Kiepskich", "Warto kochać", "Prawie Agaty", "Paranoi" czy w ubiegłorocznym "Żeby nie było śladów".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro