Reklama

Wilki widziane pod Śremem: "przebiegły przez drogę"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Zaobserwował je nasz Czytelnik.

Z jego relacji wynika, że wilki przebiegły mu drogę w rejonie miejscowości Niesłabin. Zbigniew Hoffa z Leśnictwa Mechlin przyznaje, że wilki mogły się pojawić w tym rejonie. - Z moich informacji wynika, że wilki są widywane w rejonie Mechlina, Polesia, a więc mogły być widziane również w Niesłabinie - mówi.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zdaniem leśniczego, wilki poruszają się mniej więcej po obszarze 40 kilometrów kwadratowych. - Nie zaobserwowałem żadnych nor czy miejsca stałego pobytu wilków w naszym leśnictwie. To oznacza, że pojawiają się u nas w ramach polowania na zwierzynę - dodaje.

Hoffa wyjaśnia, że mieszkańcy sporadycznie zgłaszają obecność wilków. - Ktoś widział jakiegoś na spacerze, ktoś widział gdzieś wilka w oddali. Ale nie ma sytuacji, by wilki podchodziły pod domy czy stwarzały jakiekolwiek zagrożenie - podkreśla.

Przypominamy, że wilki nie mają na celu spotkania z człowiekiem. Są to dzikie zwierzęta i spotkanie z nimi może być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia, nie zbliżać się do niego i powiadomić odpowiednie służby. Od 1998 roku wilki są objęte ochroną gatunkową. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro