Reklama
Reklama

Seryjne włamania do poznańskich salonów. Tym razem spłoszeni włamywacze uciekli

fot. Kiki Barber
fot. Kiki Barber

O incydencie poinformowała nas właścicielka salonu fryzjerskiego dla mężczyzn.

W poniedziałek 31 stycznia pisaliśmy o włamaniu do salonu kosmetycznego mieszczącego się przy ul. Głogowskiej w Poznaniu. Do włamania doszło w nocy z soboty na niedzielę. Więcej informacji tutaj

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po publikacji artykułu odezwała się do nas właścicielka salonu o nazwie Kik Barber znajdującego się przy ul. Słupskiej 25 w Poznaniu. Na szczęście próba włamania w tym przypadku skończyła się fiaskiem dzięki czujnym mieszkańcom.

Widziałam wasz ostatni artykuł. U mnie w salonie "Kiki Barber" przy ulicy Słupskiej 25 z niedzieli na poniedziałek także była próba włamania. Nie zdążyli nic zrobić, ponieważ wystraszyli się mieszkańców, którzy zaczęli pukać w szyby, włamywacze odjechali - napisała właścicielka salonu.

Nie wiadomo jednak, czy można łączyć te dwa włamania i czy byli to ci sami włamywacze.

Polskibinzes.info radzi aby chronić swoje sklepy przed włamywaczami: Najprostszym sposobem zabezpieczenia sklepu przed włamaniami jest zamontowanie monitoringu podłączonego do systemu firmy ochroniarskiej. Uruchomiony alarm najczęściej płoszy złodziei i powoduje przyjazd grupy interwencyjnej. Jednak w przypadku zaplanowanego napadu system ten jest nieskuteczny. Zamaskowani złodzieje zdążą ukraść najcenniejszy towar przed przybyciem grupy interwencyjnej i policji.

Jak podaje polskibiznes.info znacznie skuteczniejszym sposobem ochrony jest połączenie systemu alarmowego z metalowymi roletami antywłamaniowymi. Ich sforsowanie jest na tyle trudne, że daje czas patrolowi interwencyjnemu na przybycie na miejsce włamania. Jednak cały system ochrony bywa dość drogi.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro