Reklama
Reklama

Pół roku bez tramwajów na "Pestce"? Miasto szykuje się do remontu

archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Rąbka tajemnicy uchylił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Wiśniewski udzielił wywiadu portalowi transport-publiczny.pl, w którym poruszono kilka tematów związanych z inwestycjami komunikacyjnymi prowadzonymi lub planowanymi na terenie Poznania.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Zastępca prezydenta odpowiedzialny za inwestycje wyjaśnił w rozmowie, że prace przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice idą zgodnie z planem i całość zakończy się w przyszłym roku. Tuż po oddaniu jej do użytku planowane jest rozpoczęcie remontu trasy PST. Miasto liczy, że prace rozpoczną się w okolicy czerwca i potrwają około pół roku, a więc do listopada lub grudnia. Oznacza to, że pasażerowie nie będą mogli wtedy korzystać z "Pestki".

Przypomnijmy, że w październiku Poznań otrzymał 25,5 mln złotych dofinansowania z Polskiego Ładu na remont trasy PST oraz 95 mln zł na budowę Kładki Berdychowskiej. Wiadomo, że miasto będzie musiało dołożyć do inwestycji, ale i tak jest to duży zastrzyk finansowy.

Mariusz Wiśniewski w wywiadzie zauważa, że będzie to pierwszy remont trasy PST od 1997 roku, a więc od momentu oddania jej do użytku. Wymienione mają na niej zostać tory. - Układ komunikacji zastępczej będziemy starali się zorganizować w oparciu o linie autobusowe wzdłuż trasy PST, a także linie tramwajową na Naramowice, bo przecież część osiedli piątkowskich i Winograd może być obsługiwana z tej nowej trasy tramwajowej. Tak więc mieszkańcy nie zostaną pozbawieni dostępu do transportu szynowego, jest oczywiście pętla Połabska, pętla Piątkowska, więc pewna alternatywa jest - powiedział zastępca prezydenta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro