Reklama
Reklama

Kalisz: dwa głodne psy uciekają z posesji i zagryzają dziką zwierzynę

fot. Czytelniczka portalu faktykaliskie.pl
fot. Czytelniczka portalu faktykaliskie.pl

Mieszkańcy są przerażeni.

Mieszkańcy Chmielnika w Kaliszu od miesięcy borykają się z poważnym problemem. Jedna z Czytelniczek portalu faktykaliskie.pl postanowiła opisać sprawę i powiadomić lokalny portal. Z jej relacji wynika, że niemal wiejska okolica, w której jeszcze niedawno można było spotkać dziką zwierzynę, stała się bardzo niebezpieczna. Wszystko za sprawą dwóch psów jednego z mieszkańców. Zwierzęta uciekają z posesji i zagryzają dziką zwierzynę. - Na moim podwórku rozszarpały sarnę. Są głodne - upolowały ją, żeby zjeść - relacjonuje Czytelniczka na lokalnym portalu.

Kobieta pisze, że w okolicy żyło 8 saren. Zostały tylko dwie. Mieszkańcy boją się wychodzić na spacery, a nawet wypuszczać swoje zwierzęta do własnych ogródków. Agresywne psy przeskakują bowiem przez płoty.

Okazuje się, że zarówno straż miejska, jak i policja, od dawna wiedzą o sprawie. Na właściciela psów nakładano już wiele mandatów. Straż miejska przyznaje, że obecnie ponownie zajmuje się problemem. Trwa zbieranie dokumentacji dowodowej. Sprawa ma trafić do sądu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro