Reklama
Reklama

Wigilia bez żywego karpia?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby / FB

Fundacja VIVA wystąpiła z apelem do Rady Miasta Poznania. Jej zdaniem żywe ryby są źle traktowane: wkładane do foliówek i przetrzymywane w skrzynkach bez wody.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt "Viva!" zaapelowała do Rady Miasta o zakaz handlu żywymi rybami, szczególnie w okresie przedświątecznym. Przedstawiciele fundacji w swojej petycji podkreślają, że ryba również odczuwa ból, a często przed świętami jest źle traktowana.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Oto treść petycji:

My, niżej podpisani, domagamy się natychmiastowych zmian w prawie, które zapobiegną niedopuszczalnemu traktowaniu wszystkich ryb, a w szczególności karpi sprzedawanych w okresie świątecznym. Karpie przenoszone są i przetrzymywane w minimalnej ilości wody lub zupełnie jej pozbawione. Zajmujący się nimi niewykwalifikowany personel używa nieodpowiednich narzędzi, które bez wątpienia są u ryb przyczyną cierpienia. Karpie zazwyczaj wręczane są klientom w plastikowych torbach bez wody (czasami w jednej torbie znajduje się więcej, niż jeden karp) - chociaż wszyscy wiemy, że ryby nie mogą bez niej oddychać.

Przedstawiciele "Vivy!" złożyli w środę rano oficjalny apel do Rady Miasta i czekają na jego rozpatrzenie. Aktywistki z fundacji propagują działania na rzecz karpi również na oficjalnej stronie fundacji, gdzie prowadzą sklep internetowy, w którym sprzedają edukacyjne gadżety, a dochód ze sprzedaży przeznaczają na ratowanie zwierząt.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro