Reklama

Pobity kierowca autobusu chce wrócić do pracy. Apeluje też do społeczeństwa

fot. WTK
fot. WTK

Kilka dni temu na Naramowicach doszło do pobicia kierowcy autobusu.

Pan Tadeusz prowadził pojazd linii nr 169. W pewnym momencie zauważył dwóch agresywnie zachowujących się mężczyzn. Kiedy został im uwagę, sam został brutalnie pobity.

Policjanci złapali już obu sprawców. Usłyszeli zarzut pobicia w warunkach czynu chuligańskiego.

Pan Tadeusz opowiedział o całym zdarzeniu przed kamerą telewizji WTK. Co ważne, kierowca deklaruje chęć szybkiego powrotu do pracy. - Jestem gotowy do rozmów z ludźmi, do kontaktu, nigdzie się nie zamykam. Zamierzam pracować dalej jak tylko się wyleczę. Chcę dalej jeździć z ludźmi - zapewnił.

Kierowca ma m.in. pęknięte kości oczodołów i złamany nos. Sprawcy pobili go, bo stanął w obronie innego mężczyzny. Jak wynika z jego relacji, do autobusu weszły w pewnym momencie dwie pary. Te osoby zachowywały się głośno, śpiewały, piły alkohol. - Miałem wrażenie, że wyszli właśnie z więzienia i są tak uradowani - wspominał pan Tadeusz. Nagle jedna z kobiet zauważyła, że są nagrywani przez innego pasażera. Wtedy podeszła do kierowcy i domagała się jego interwencji, powołując się na "RODO". W odpowiedzi usłyszała, że przecież picie alkoholu też jest w autobusie zakazane. Wówczas jeden z jej towarzyszy zaczął bić mężczyznę, który nagrywał zachowanie grupki. - Widziałem kilkukrotnie, że go biją i nie kończą. Zatrzymałem autobus, wyskoczyłem z kabiny i podszedłem w ich kierunku, żeby ich jakoś uspokoić - relacjonował. Wtedy napastnicy rzucili się na niego, a następnie uciekli.

Pomimo obrażeń pan Tadeusz nie żałuje swojej decyzji i apeluje do innych, żeby nie bać się interweniować w takich sytuacjach. - Gdyby było nas więcej, czyli ludzi, którzy się nie boją, to reakcja społeczeństwa byłaby też inna. Bo wiedzieliby, że jadąc autobusem kierowca zareaguje, gdy coś się dzieje - mówił reporterce WTK.

Więcej w rozmowie Pauli Borowskiej:


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro