Reklama
Reklama

W sierpniu groził jej nożem na Łazarzu. W poniedziałek spotkała go w Parku Kasprowicza

Do spotkania doszło w tym rejonie | fot. Google Street View
Do spotkania doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

Interweniowała policja.

Na początku sierpnia pisaliśmy o niepokojącym incydencie, do którego doszło w godzinach nocnych na Łazarzu. W rejonie ulicy Chociszewskiego kobiecie nożem groził mężczyzna. Jak wskazywała, miał około 35 lat i wyglądał na będącego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. O sprawie poinformowano policję. Mieszkańcy okolicy przyznawali, że także zdarzało im się natknąć na agresywnego mężczyznę.

Historia ma swój dalszy ciąg. Kobieta, której grożono nożem na początku sierpnia, spotkała napastnika w poniedziałek w rejonie Hali Arena. Konkretnie w Parku Kasprowicza. - Około 19.30 zauważyłam podobnego mężczyznę, do tego, który w sierpniu usiłował mnie zaatakować nożem - relacjonuje. - Spojrzał na mnie i gdyby nie ludzie, którzy szli obok, by do mnie podszedł. Szybko zadzwoniłam do mamy, by wyszła z mieszkania. On stanął za nową lodziarnią na Jarochowskiego i zaczepiał młode kobiety - dodaje.

Kobieta poinformowała o sprawie policję. Wraz z członkami rodziny chodziła po okolicy śledząc mężczyznę, by móc wskazać funkcjonariuszom jego lokalizację. - Policja przyjechała po 5 minutach, mężczyzna schował się w klatce schodowej. Znaleziono go na samej górze budynku. Funkcjonariusze wyprowadzili go w kajdankach. On krzyczał "nic nie zrobiłem, w co wy chcecie mnie znowu wrobić" - opisuje.

Kobieta została poproszono o złożenie zeznań na policji, co uczyniła we wtorek. - Powiedziano mi, że policja będzie wnioskować o zakaz zbliżania się do mnie i dozór. Ten człowiek jest bardzo dobrze znany policji - kończy.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że w poniedziałek wieczorem na ulicy Chociszewskiego funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 30-latka. - Mężczyzna usłyszał dziś zarzut kierowania gróźb karalnych z użyciem noża. Chodzi o sprawę z sierpnia. Policjanci będą wnioskować o stosowne środki zapobiegawcze - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro