Reklama
Reklama

Kwilcz: wysadzono bankomat w Biedronce. Drugi raz w ciągu roku. Po wybuchu doszło do pożaru

fot. policja
fot. policja

Znamy więcej szczegółów.

- W miejscowości Kwilcz sklep Biedronki wygląda jakby został wysadzony. Przed sklepem doszczętnie spalona osobówka. Cały teren zabezpiecza policja, stoją też jakieś specjalistyczne wozy policyjne - napisał do nas Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kapitan Marcin Piechocki ze straży pożarnej w Międzychodzie potwierdza, że około 1.30 służby poinformowano o prawdopodobnym wysadzeniu bankomatu w Biedronce na terenie Kwilcza. - Dodatkowo okazało się, że na parkingu przed sklepem pali się samochód osobowy. Nasze działania w tym miejscu już się zakończyły, ale wciąż pracuje tam policja - mówi.

Justyna Rybczyńska z policji w Międzychodzie przyznaje, że w wyniku wysadzenia bankomatu doszło do pożaru. - Spalił się nie tylko zaparkowany przy sklepie samochód, ale też część marketu - mówi. - Na ten moment nie wiemy, czy złodziejom udało się ukraść pieniądze. Nasi technicy cały czas tam pracują - dodaje.

Co ciekawe, jest to drugie wysadzenie bankomatu w kwileckiej Biedronce w ciągu niespełna roku. Do podobnej sytuacji doszło tu w połowie grudnia 2020 roku. Wtedy złodziejom udało się ukraść pieniądze z maszyny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro