Reklama

Poseł Sterczewski wezwał karetkę do uchodźców na granicy. Wiceszef MSWiA chce go obciążyć kosztami

fot. Franek Sterczewski / FB
fot. Franek Sterczewski / FB

Uchodźcy już od 3 tygodni znajdują się na granicy polsko-białoruskiej.

Poseł z Poznania Franek Sterczewski jest w Usnarzu Górnym, gdzie od około 3 tygodni koczuje grupa migrantów. Polska Straż Graniczna, wraz z wojskiem i policją, uniemożliwiają im przekroczenie granicy. O Sterczewskim zrobiło się głośno, gdy próbował przebiec z torbą wypełnioną jedzeniem i lekami do migrantów, ale mu to uniemożliwiono.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Teraz ponownie jest o nim głośno. W sobotę Sterczewski poinformował, że do migrantów jest wzywana karetka, bo o nią prosili. Z relacji posła wynika, że załoga karetki nie zostałą dopuszczona do uchodźców. - SG nie pozwoliła na dopuszczenie medyków do Afgańczyków, mimo że pilnie prosili o karetkę. Maciej Wąsik twierdzi, że nie ma żadnej informacji od SG. Komendant Podlaskiej SG płk. Jakubaszek twierdzi, że nie ma pozwolenia od Wąsika. Ciągłe uniki i umywanie rąk, a czas ucieka - napisał Sterczewski na Twitterze.

Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, nie pozostał mu dłużny:

Tymczasem na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na pomoc prawną i medyczną dla uchodźców koczujących na granicy. Dodatkowo zaplanowano aukcję charytatywną, na której będzie można kupić m.in. torbę ze sklepu IKEA, z którą Franek Sterczewski próbował przebiec do migrantów. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro