Reklama
Reklama

Przedsiębiorca nie zapłaci za otwarcie lokalu w lockdownie. Sąd uchylił decyzję sanepidu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos z Pixabay

Kolejny przedsiębiorca wygrał z państwem.

W styczniu, kiedy obowiązywało rozporządzenie, zakazujące działalności "stacjonarnej" gastronomii, kolejni przedsiębiorcy otwierali swoje biznesy. Jednym z nich był lokal "BLACK DAVE Restaurant", zlokalizowany w Ostrowie Wielkopolskim. W pewnym momencie zjawili się tam pracownicy sanepidu, którzy nałożyli karę administracyjną w wysokości 30 tysięcy złotych. Nie pomogły tłumaczenia przedsiębiorcy, który przekonywał, że w restauracji nie ma klientów, a jedynie testerzy jedzenia.

Właściciel nie zgodził się z rozstrzygnięciem i walczył o swoje prawa w sądzie. Upór okazał się skuteczny, bo Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił decyzję sanepidu, nakładając dodatkowo na tę instytucję ponad 4 tys. zł kosztów sądowych.

- Zawsze jest ta nić niepewności, ale podświadomie czułem, że to dobrze się skończy. Dostałem informację od mojego prawnika, że sąd bez wyznaczania terminu rozprawy przyznał mi rację i zdecydował, że nie muszę płacić kary nałożonej przez sanepid - powiedział Dawid Zmyślony, właściciel lokalu, w rozmowie z portalem wlkp24.info. Jak dodał, nie ma zamiaru wytaczać cywilnych procesów pracownikom sanepidu ani policjantom, ponieważ "to też ludzie".


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro