Reklama
Reklama

Przewoził żrącą substancję. Nagle zaczęła wydostawać się ze zbiornika

fot. WITD

Z dróg wyeliminowano kolejny niebezpieczny transport.

22 lipca na drodze krajowej numer 32 w rejonie Granowa zatrzymano do kontroli ciężarówkę wielkopolskiego przedsiębiorcy, przewożącą materiał niebezpieczny (ADR) - podchloryn sodu. Szybko okazało się, że nie spełniono wymaganych warunków przewozu.

- Inspektorzy z Leszna stwierdzili, że pojazd nie został oznakowany wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej, nie był wyposażony w sprzęt oraz gaśnice wymagane do przewozu materiałów niebezpiecznych, a ładunek stał na palecie niezamocowany. Kierowca z kolei nie posiadał wymaganych uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych. Ponadto po dokładniejszych oględzinach zbiornika, okazało się, że podchloryn sodu wydostawał się ze zbiornika na zewnątrz. Żrąca substancja zniszczyła częściowo dokumenty przewozowe znajdujące się na zbiorniku. W związku z wyciekiem materiałów niebezpiecznych sprawę skonsultowano z Państwową Strażą Pożarną w Grodzisku Wielkopolskim. Po przyjeździe strażacy sprawdzili zbiornik. Okazało się, że był szczelny, a substancja wydostała się przez źle zamknięty korek - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Ładunek w końcu przeładowano na pojazd prawidłowo wyposażony oraz kierowany przez kierowcę z odpowiednimi uprawnieniami. Przedsiębiorcy grozi kara pieniężna w wysokości 13500 zł, a osobie zarządzającej transportem w firmie 2000 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro