Reklama
Reklama

Smród nad Poznaniem, czyli pytanie bez odpowiedzi

Pożar w Śródce | fot. OSP Kleszczewo
Pożar w Śródce | fot. OSP Kleszczewo

Tajemniczy smród był we wtorkowy wieczór tematem wielu rozmów.

- Dzień dobry, czy dostali państwo może jakieś zgłoszenia o brzydkich zapachach (jak palona guma) w ostatnim czasie w okolicach osiedla Polanka (Katowicka)? Dzisiaj zapach w godzinach wieczornych/ nocnych był nie do zniesienia, całe osiedle zamykało okna. Jest to o tyle dziwne że raczej nie jest to wynik ogrzewania / palenia w piecach, jako że ostatnie dni są wyjątkowo upalne. Smród jest tak uporczywy że boimy się o własne zdrowie - napisał do nas we wtorek wieczorem Mariusz.

- Pali się coś na Ratajach? W rejonie Osiedla Stare Żegrze nie da się wytrzymać od smrodu spalenizny, nie można otworzyć okien. Od kilku godzin czuć gęsty dym - relacjonował kolejny Czytelnik.

- Dzień dobry, od wczoraj wieczora śmierdzi spalenizną - to już środowa wiadomość od mieszkańca Szczepankowa.

Informacje o smrodzie niewiadomego pochodzenia kolportowane są też w mediach społecznościowych. Redakcja wtk.pl skontaktowała się w tej sprawie ze strażą pożarną, ale żadna z nielicznych interwencji, podejmowanych we wtorek wieczorem, nie mogła być źródłem zapachu, który doskwierał tak dużej części miasta. Podobnych zdarzeń nie odnotowała też straż miejska.

Część osób, w tym m.in. strażacy z OSP Kleszczewo, sugerują, że źródłem smrodu jest pożar dwóch długich na około sto metrów stogów słomy. Ogień w miejscowości Śródka pojawił się we wtorek około godz. 18, a akcja trwa do teraz.

Wypalane kable, spalane odpady a może wspomniany pożar stogów? Wszystko wskazuje na to, że ta tajemnica Poznania pozostanie nieodkryta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro