Reklama

Zapomniał o pozwoleniu na przewóz maszyn rolniczych. Kara będzie bolesna

fot. WITD

Inspektorzy transportu drogowego zajmują się nie tylko przeładowanymi pojazdami.

Funkcjonariusze ITD z Ostrowa Wielkopolskiego na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat w Lądku, w kierunku na Warszawę, zatrzymali zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika. Podczas kontroli stwierdzili, że kierowca wiózł maszyny rolnicze z Niemiec na Ukrainę.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- W takim przypadku przewoźnik powinien posiadać zezwolenie na przewóz ładunku przez terytorium RP. W czasie analizy okazanych do kontroli dokumentów, inspektorzy odkryli, że zezwolenie nie miało wymaganych wpisów dotyczących miejsca załadunku w Niemczech i rozładunku na Ukrainie oraz ilości przewożonego ładunku. Zezwolenie nie spełniało więc wymogów pozwalających na przejazd przez terytorium RP, co jest zagrożone karą administracyjną w wysokości 12 tys. zł - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Kierowca nie posiadał środków na wpłacenie kaucji, dlatego skierowano go na parking strzeżony, gdzie pozostał do momentu zebrania odpowiedniej kwoty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro