Reklama
Reklama

Wycinają drzewa przy Arenie: "ze względu na zły stan fitosanitarny i zagrożenie bezpieczeństwa"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM / archiwum

Chodzi o 29 topól kanadyjskich.

Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, 29 topól kanadyjskich jest w złym stanie fitosanitarnym i nie rokuje szans na przeżycie. - Drzewa te są w końcowej fazie swojej żywotności, a przez to, że są kruche i łamliwe, zagrażają bezpieczeństwu przechodniów - tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Chodzi o drzewa rosnące wzdłuż dwóch alejek prowadzących do Areny - od strony ulic Reymonta i Wyspiańskiego. Wycinka rozpoczęła się w poniedziałek, a wcześniej uzyskano na nią niezbędne zgody.

- Oprócz wcześniejszych analiz dendrologicznych prace w parku poprzedziła kontrola ornitologa, która wykazała, że na wytypowanych do usunięcia drzewach nie ma obecnie żadnych gniazd ptasich ani dziko występujących gatunków chronionych - podkreśla Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W zamian za wycięte drzewa pojawią się tutaj nowe dęby szypułkowe. Będzie ich 29, a więc tyle, ile zostanie wyciętych. Mają zostać zasadzone w tym roku. To nie koniec nasadzeń przy hali. Gdy przejdzie ona modernizację, w jej sąsiedztwie pojawi się około 200 kolejnych drzew.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro