Reklama

Dobra sytuacja kadrowa Kolejorza. W niedzielę zabraknie tylko Puchacza

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Sytuacja kadrowa Lecha Poznań wygląda znacznie lepiej niż u progu rundy wiosennej.

Jak przyznał na piątkowej konferencji prasowej trener Dariusz Żuraw, obecnie na pełnych obrotach trenują niemal wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu. W tej grupie są także Lubomir Satka i Mikael Ishak, których w tym roku nie oglądaliśmy jeszcze na boisku w oficjalnych spotkaniach.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Szwed już wcześniej był awizowany jako zdolny do gry, mimo to zabrakło go w kadrze na mecz z Pogonią Szczecin. Jak wytłumaczył szkoleniowiec, piłkarz sam przyznał po ostatnim treningu, że nie czuje się jeszcze w pełni komfortowo. Stąd decyzja o pozostawieniu go w Poznaniu. Teraz jednak już nic nie stoi na przeszkodzie, że znalazł się w kadrze meczowej.

Zdrowy jest już także Wasyl Kraweć, ale to nie oznacza, że wróci do składu. W Szczecinie dobrze na lewej stronie obrony spisał się Jakub Kamiński i możliwe, że sztab szkoleniowy znów zdecyduje się na takie rozwiązanie.

W niedzielnym starciu z Piastem Gliwice z pewnością nie zobaczymy Tymoteusza Puchacza. Piłkarz nie może trenować z kolegami, klub nie podał jednak oficjalnie powodu jego absencji. Trener Żuraw nie będzie mieć do dyspozycji także kontuzjowanego od dłuższego czasu Tymoteusza Klupsia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro