Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na Michałowie

fot. Czytelnik

Sąd wymierzył sprawcy najsurowszą karę.

19 kwietnia 2020 roku na ulicy Michałowo w Poznaniu samochód osobowy uderzył w drzewo i inny zaparkowany w tym miejscu samochód. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby - dwóch pasażerów. Jeden zginął na miejscu, a drugi zmarł w szpitalu. Kierowca auta, Sebastian W., oddalił się z miejsca zdarzenia. Odnaleźli go policjanci. Ukrywał się w pobliskim lesie mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Kierowca trafił do aresztu. Usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku samochodowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Dodatkowo odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz fakt, że nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Groziło mu do 12 lat więzienia.

Jak informuje dziś Głos Wielkopolski, Sebastian W. usłyszał już wyrok w swojej sprawie. Najwyższy z możliwych - 12 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i musi zapłacić 30 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, a także po kilkanaście tysięcy złotych rodzinom ofiar.

Wyrok nie jest prawomocny. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro