Reklama

Jeden zgubił się po wyjściu z izby wytrzeźwień, drugi był pijany i poszukiwany

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

We wtorek poznańscy strażnicy miejscy udzielili pomocy dwóm mężczyznom. Oba przypadki znalazły zupełnie inny finał.

Najpierw dyżurny wysłał patrol z referatu interwencyjno-drogowego na ulicę Strusia, gdzie znajdował się nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz policję. Po ustaleniu i sprawdzeniu danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany, więc przekazano go policjantom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z kolei strażników z Jeżyc wezwano na teren Parku Tenisowego Olimpia, gdzie zastali mężczyznę w średnim wieku, poruszającego się z balkonikiem. - Był bardzo lekko ubrany i wyziębiony dlatego strażnicy poprosili pracownika parku, aby dalsze czynności mogli przeprowadzić w hali tenisowej, gdzie było znacznie cieplej. Dodatkowo strażnicy okryli mężczyznę kocem termicznym. W trakcie rozmowy okazało się, że mężczyzna rano opuścił izbę wytrzeźwień i się zgubił - relacjonowali strażnicy.

Mężczyzna poprosił strażników o pomoc w dotarciu do domu. Ostatecznie przekazał im numer telefonu do syna, który po 30 minutach zjawił się na miejscu i zaopiekował ojcem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro