Reklama
Reklama

Pół miliona euro za Modera dla Warty. Nie wiadomo tylko której

fot. Paweł Rosolski

Na transferze Jakuba Modera skorzysta nie tylko Lech Poznań.

O sprawie pisze portal Interia,pl. Młody pomocnik przeniósł się niedawno do angielskiego Brighton za 12 mln euro, bijąc tym samym rekord transferowy ekstraklasy. Z kolei do Kolejorza trafił w 2014 roku, po trzech latach treningów w Warcie Poznań.

W takim przypadku klubom mającym udział w wyszkoleniu piłkarza należy się ekwiwalent, do tego dochodzi procent od kolejnego transferu, zapisany w umowie pomiędzy Lechem i Wartą. W sumie z Bułgarskiej na Drogę Dębińską trzeba przelać 500 tys. euro, sumę bardzo wysoką w realiach Warty.

Problem w tym, że prawa do tych pieniędzy roszczą sobie zarówno KS Warta (wielosekcyjny klub) oraz Warta Poznań SA, prowadząca sekcję piłkarską i wystawiającą zespół w PKOBP Ekstraklasie. Lech nie chce w tej sprawie decydować, zwrócił się więc z prośbą o rozstrzygnięcie sporu do PZPN. Według portalu Interia.pl piłkarska centrala nie rozwiązała problemu, więc w czwartek spotkają się prezesi klubów.

KS Warta przekonuje, że skoro Moder opuścił klub w 2014 roku, więc przed przejęciem sekcji piłkarskiej przez spółkę akcyjną, to pieniądze należą się jej. Z kolei Warta Poznań SA powołuje się na dwie umowy, podpisane w 2018 i 2020 roku, dzięki którym to ten podmiot jest spadkobiercą tradycji piłkarskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro