Reklama
Reklama

Auto z nieprzytomnym mężczyzną w stawie. Wędkarzy zainteresowały światełka w wodzie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PSP Szamotuły
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PSP Szamotuły

Do zdarzenia doszło w Odolanowie, na południu Wielkopolski.

Jak opisuje tvn24.pl, około 7.00 rano dwóch wędkarzy zainteresowało się światełkami w wodzie stawu znajdującego się obok tego akwenu, w którym łowili ryby. Jeden z mężczyzn pomyślał, że to pewnie wędkarski sygnalizator. Wędkarz poszedł więc sprawdzić, czy rzeczywiście nad sąsiednim stawem także ktoś łowi ryby. Wtedy zauważył, że nie ma tam wędkarza, ale za to jest samochód częściowo znajdujący się w wodzie, a w pojeździe widać człowieka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ponieważ mężczyzna siedzący w aucie nie dawał znaków życia, wędkarze natychmiast zadzwonili po pomoc. Przy stawie szybko pojawili się policjanci, strażacy oraz karetka pogotowia. Mężczyźnie udzielono pomocy. Okazało się, że miał około 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje, będzie musiał odpowiedzieć na sporo pytań policjantów. Choćby na to, czy to on prowadził pojazd.

Auto marki BMW, w którym znajdował się około 40-letni mężczyzna, zabezpieczono.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro