Reklama
Reklama

Sąsiedzi pokłócili się na schodach o psy. 59-latek nie przeżył

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Właśnie postawiono zarzut w tej sprawie.

W czerwcu bieżącego roku dwóch mieszkańców bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim pokłóciło się na klatce schodowej. Jak przypominają faktykaliskie.pl, 59-latek z partnerką wracali ze swoimi psami do domu. Zostali zaczepieni przez sąsiada, który nie lubił ich psów. Doszło do szarpaniny i kłótni, w trakcie której mężczyzna uderzył w głowę 59-latka doprowadzając do jego upadku. Kopał go m.in. po głowie.

Na miejsce wezwano karetkę, ale sprawca pobicia nie współpracował z dyspozytorem. Nie ułożył wymagającego pomocy człowieka w bezpiecznej pozycji, nie pozwalał innym osobom dojść do rannego. 59-latka nie udało się uratować.

Z ustaleń śledczych wynika, że 61-latek swoim zachowań po pobiciu sąsiada (nie udzieleniem mu pomocy) przyczynił się do jego śmierci. Dodatkowo agresor miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Postawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Przyznał się do winy i zapowiedział, że dobrowolnie podda się karze - roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywny w wysokości 20 000 złotych. Rodzinie zmarłego chce zapłacić 5000 złotych. Sąd zdecyduje, czy przystanie na taką propozycję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro