Reklama
Reklama

Piotr Tworek: ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci

Piotr Tworek | fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W piątkowy wieczór trener Piotr Tworek mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie 2020/21 PKO BP Ekstraklasy.

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Wisłę Płock. - Po ostatnich wynikach i grze Wisły Płock, szczególnie w Krakowie, wiedzieliśmy, że musimy odrobić pracę domową bardzo solidnie, przygotować się do meczu pod każdym względem - zarówno w grze obronnej, jak i przy stałych fragmentach. Wiedzieliśmy, że to groźna broń Wisły. Mieliśmy plan, zrealizowaliśmy go do samego końca, zakładaliśmy pressing tak jak to robiliśmy na treningach - mówił trener Tworek na pomeczowej konferencji.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Zieloni mieli do tej pory ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Wiśle wbili jednak aż trzy gole, tracąc tylko jednego. - Zespół uwierzył w nasze słowa. Powiedzieliśmy, że worek z bramkami kiedyś się rozwiąże - dzisiaj zdobyliśmy trzy. Cieszymy się ogromnie i ten dzień, 25 września, na pewno zostanie długo w naszej pamięci. Teraz mamy trochę więcej czasu do meczu z Legią. Będziemy przygotowywać się spokojnie, ale i radośnie. Po naszych ostatnich wynikach, ale i po dobrej grze, było troszeczkę smutniej. Teraz mamy ogromną radość i w tej radości postaramy się zrobić więcej niż potrafimy - ocenił szkoleniowiec Warty.

Zdobyte gole zawodnicy dedykowali trenerowi, któremu kilka dni temu urodziła się córka. - Dostałem od chłopaków niesamowity prezent, kołyskę dla mojej córy. Panowie, dziękuję wam, jesteście niesamowitymi facetami - podsumował Piotr Tworek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
8.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro