Reklama
Reklama

Derby Poznania: oba zespoły bez poważnych osłabień

fot. Tomasz Szwajkowski

W niedzielę czekają nas derby stolicy Wielkopolski.

Kibiców obu zespołów może cieszyć fakt, że trenerzy będą mieć szerokie pole manewru przy dobrze składów, ponieważ kluczowi zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W Lechu Poznań na liście niedostępnych pozostają Mickey van der Hart, przechodzący rehabilitację po kontuzji barku, oraz Filip Szymczak, który nabawił się urazu stawu skokowego. Ich nieobecność nie będzie jednak większym problemem - Holender pauzuje od początku sezonu (podczas meczu z Hammarby IF dobrze wypadł Filipa Bednarek), a młody Polak był jedynie zmiennikiem (choć oczywiście skutecznym) Mikaela Ishaka, w dodatku klub pozyskał ostatnio Nikę Kaczarawę i Mohammada Awwada.

Trener Dariusz Żuraw zapewnił na piątkowej konferencji prasowej, że pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Większych problemów nie ma również przy Drodze Dębińskiej. Wyłączeni z gry są jedynie ciężko kontuzjowany Nikodem Fiedosewicz i Michał Kopczyński, który nadal nie zdołał zadebiutować w Warcie.

Kibice Zielonych z pewnością czekają na kolejne występy zawodników pozyskanych w ostatnich tygodniach, na czele z Mario Rodriguezem. Trener Piotr Tworek przyznał jednak, że Hiszpan ma zaległości treningowe i nie jest jeszcze w pełni fizycznie gotowy do rywalizacji na poziomie ekstraklasy.

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o 17:30. Wszystkie bilety znalazły już swoich nabywców.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro